Vijolnieces panākumi Mākslu duetā

Carnikavas Mūzikas un mākslas skolas (CMMS) 2018. gada lielākais mūzikas notikums  un– konkurss “Mākslu duets” – visas dienas garumā notika 19. oktobrī un noslēdzās ar laureātu un diplomandu apbalvošanu.

Konkursā piedalījās 40 dalībnieki mūzikā un 45 mākslā  no 30 dažadām Latvijas skolām

Konkursa dalībnieki tika sadalīti pa pāriem, lai tandēmā viens būtu mūzikas, bet otrs – mākslas pārstāvis. Konkursa norises dienā jaunajiem māksliniekiem īsā laika posmā (apmēram 2 stundu laikā) vajadzēja uzgleznot un prezentēt savu skatījumu žūrijai par viņa partnera-mūziķa atskaņoto skaņdarbu un tā būtību, noskaņu atveidojot krāsās. Savukārt, vērtējot mūziķus, kopvērtējumā tika iekļauts tehniskais un mākslinieciskais izpildījums, kā arī radošums un talants. Šā iemesla dēļ nepietika teicami atskaņot konkursa skaņdarbu, jo vajadzēja pierādīt arī sava talanta būtību- vienreizīgumu, azartiskumu u.c. īpašības.

Konkursa žūrijā šogad bija īpaši augstvērtīgi māsklinieki – Aleksejs Naumovs, Indra Sproģe, Jānis Dukāts un mūziķi Juris Kalnciems, Kaspars Zemītis un Andris Arnicāns.

Ar Carnikavas novada domes atbalstu konkursa laureāti saņēma diplomus un naudas balvas.

 Šogad ĀMMS 3. klases audzēkne Dārta Jemeljanova jaunākajā grupā ieguva 1. vietu ( skolotājas Dainas Birznieces vijoļspēles klase). Dārta pēdējo divu gadu laikā ir spējusi pārliecināt daudzus ar savu talantu un darba spējām. Par to liecina tas, ka arī pagājušājā gadā Mazajā Dombrovska konkursā  saņēma diplomu kā augstu novērtējumu un labi sp ēlēja arī  Valsts konkursā.

Konkursā "Mākslu Duets" Dārta Jemeljanova atskaņoja R. Lovlanda skaņdarbu "Elan", kas ir ķeltu tautas dejas apdare. Skaņdarbs ir samērā tehniski sareģīts, dinamiski  krāsains un temperamentīgs, kas labi izdevās un to  novērtēja  arī žūrija.

Paralēli aktīvi nodarbojoties ar klasisko baletu, Dārtai ir liels izaicinājums apgūt arī vijoļspēli, ko dara ar lielu aizrautību un prieku. Viņa ir  muzikāla, ļoti atsaucīga un jūtīga meitene, kurai, šķiet, nav par grūtu neviena darbība, kas ir saistīta ar deju un mūziku-  mūsu tehnoloģiju attīstības laikmetā  tas ir  pat retums. Novēlēsim Dārtai  dzīvesprieku un neatlaidību izaugsmē, kas priecēs gan pašas, gan ģimenes , gan plaša klausītāju loka sirdis. Lai viss izdodas arī turpmāk!

Daina Birzniece

DSC08792

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola