Skaņuraksti Ādažos

Skaņuraksti Ādažos 2014

Skaņuraksti Ādažos 2015

Skaņuraksti Ādažos 2016

Skaņuraksti Ādažos 2017

 

Skaņuraksti Ādažos

 mūzikas jaunrades konkurss

Jau piecus gadus Ādažu Mākslas un mūzikas skolā norisinās jaunrades konkurss Skaņuraksti Ādažos. Katru gadu konkursos piedalās apmēram 25 jaunie komponisti un viņu domu biedri no Ventspils, Liepājas, Saldus, Rojas, Engures, Talsiem, Dobeles, Salaspils, Madlienas, Carnikavas, Vidzemes jūrmalas, Ikšķiles, Rīgas un Ādažiem.

    Konkursa dalībnieki ir Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 7 līdz 15 gadiem, kuri apgūst kompozīciju, vai kā citādi nodarbojas ar mūzikas jaunradi. Svarīgi, ka Latvijā šis ir vienīgais jaunrades konkurss mūzikas skolu audzēkņiem, īpaši tādēļ, ka kompozīcijas stundas skolās ir retums.

   Konkursa dalībnieki piedalās ar vienu vai divām kompozīcijām, kuras atskaņo audzēkņi no savas mācību iestādes.

Topošos komponistus atbalsta un konsultē komponisti un pedagogi; Marina Gribinčika, Laura Gustovska, Vineta Līce, Imants Zemzaris, Andris Vecumnieks, Linda Leimane, Evija Skuķe, Rita Grīnberga, Anna Veismane.

 

    Žūrijā tikuši aicināti Latvijā pazīstami komponisti; JVLMA profesore Selga Mence, JVLMA asociētais profesors Rolands Kronlaks, Latvijas Komponistu savienības valdes priekšsēdētāja Anitra Tumševica, Ēriks Ešenvalds, Jānis Petraškevičs, muzikologs Orests Silabriedis.

    Stiklā veidotās laureātu balvas ir tematiski saistītas ar mūziku un ir neatkārtojami mākslas darbi, kas visa gada garumā tapuši ĀMMS mākslas nodaļā, skolotājas Māras Ārentes pārraudzībā. Katrs konkursa dalībnieks saņem arī audio ierakstu. Latvijas Komponistu savienība piešķir īpašās LKS balvas un LMIC izdotos latviešu mūzikas albūmus. Konkursu ir atbalstījusi izdevniecība Musica Baltica, lai pēc iespējas iedvesmotu jaunos skaņražus. Katru gadu varam teikt paldies Ādažu domei par atbalstu.

 

  Konkursu organizē  Ādažu Mākslas un mūzikas skola, Ādažu novada dome, Ādažu Kultūras un Radošās Izglītības centrs, Latvijas Komponistu savienība.

2018.gadā konkurss notiks festivāla Latvijas jaunās mūzikas dienas 2018  ietvaros 23.martā.

 

Konkursa koordinatore Anna Veismane, t.mob. 29555844,

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Pielikumi
Download this file (Skanuraksti_2018_nolikums.pdf)Nolikums
Download this file (Skanuraksti_2018_pieteikums.doc)Pieteikums

Kalendārs

© 2016 Ādažu Mākslas un mūzikas skola